Broken Brothers - netradičně temná RTS

10. 12. 2009 > FreeHry > Strategie

Strategie a freeware hry jako by nešly dohromady, ale my vám i přesto jednu realtimovou strategii přinášíme. Vznikla v rámci Experimental Gameplay a překvapí hutnou, temnou atmosférou a grafickým provedením, které jinde neuvidíte.

Někdo by mohl Broken Brothers zaškatulkovat jako běžnou RTS strategii, ale není to tak úplně pravda. Už samotný příběh je totiž poměrně netradiční a zajímavý, jelikož kromě válčení s hordou prapodivných monster musíte najít ztraceného bratra vašeho velitele.

Jako v každé strategii se i v tomto titulu vyskytuje nerostná surovina, která je zdrojem pro nákupy. V tomto případě je tou alfou a omegou naděje, ale ono je vlastně jedno, jak to autoři nazvou. Za vytěženou naději si následně můžete kupovat bojové jednotky, jejichž druhů je ale poskrovnu. Navíc se ty pokročilejší zpřístupní až během delšího hraní.

Hra zadává postupně úkoly, které je nutné plnit, a po jejich dokončení - a posunutí se v ději - dostanete další. Tyto cíle jsou však jen menšího rozsahu, takže nemáte moc možností provádět zároveň něco jiného. To je docela škoda, protože díky tomu je děj značně lineární. Já jsem si na tento koncept těžce zvykal, protože dávám přednost hrám, které mě do ničeho netlačí.

Broken Brothers je vyvedena v netradiční grafice, jež- doplněna skvělým ozvučením - navozuje onen pocit tajemna. Ačkoliv působí grafické zpracování silně jednolitě, dá se na něj koukat a hru si tak sotva spletete s jinou.

Strategie Broken Brothers jde očividně svojí cestou, která někomu nemusí vyhovovat. Na druhou stranu se však najde spousta hráčů, jimž se daný koncept bude líbit a nedají na tuto temnou, atmosférickou akci dopustit. Do které skupiny budete patřit vy?

 • + zajímavé zpracování
 • + atmosféra
 • + příběh
 • - moc přímočaré
 • - málo možností


Autor: Jan Pillár

 • Lite - Lite verze je osekaná verze dané aplikace. Nejedná se sice o „plnohodnotnou“ demoverzi bez řady omezení, ale svým způsobem nejde ani o plnou verzi.
 • RTS - Real Time Strategy - Strategie v reálném čase.
60%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1 GHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická paměť: 64 MB

Hru ovládáte myší - levé tlačítko pro vybrání jednotky, pravé pro určení místa pro přesun. F1 slouží k zobrazení/skrytí okna s nápovědou, F5 pro změnu rozlišení, F6 pro screenshot a Alt+Enter pro přepnutí do/z fullscreenu. Esc pro konec hry.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo