Bo - zázračná barva

4. 9. 2010 > FreeHry > Logické

Hlavní hrdina má zajímavou schopnost - dokáže malovat překážky, jež ho následně vcucnou, takže se v nich může pohybovat. A dostat se tak do míst, která byla ještě před chvílí nedostupná. Prostě logický rychlík pro vás zdarma!

Bo je logickou hrou se zajímavým konceptem, který byl vlastně už nastíněn v perexu. Hráč ovládá papuláčka se zvláštní schopností, a to sice malovat a mazat překážky. Když nějakou vytvoří, překážka ho jakoby vcucne a hrdina se v onom bloku může pohybovat. Jenže jak se z něj pak dostat ven? Nu jednoduše, prostě kus umazat. Pomocí tohoto principu je pak možné postupovat až k cílovým dveřím. Ty nečekaně vedou do dalšího, těžšího levelu.

V pozdějších levelech se navíc objeví v levelu klíče, které je nutné nejdřív posbírat, a teprve poté se vydat do další úrovně. A aby toho nebylo málo, tak v průběhu druhé desítky levelů dostanete k dispozici ještě jednu barvu. S ní dostanou vaše mozkové závity zabrat rovnou dvakrát tolik. Hra je to tedy zajímavá, ale po určitém počtu levelů se stává celkem stereotypní. Hraní navíc chybí určitý náboj, který by hráče motivoval pokračovat dál a dál. Naopak jako plus lze považovat jednoduchý level editor.

Po grafické stránce se jedná o lehký nadprůměr. Grafika je sice jednoduchá, ale její minimalistické pojetí působí pěkným, kouzelným dojmem. Na pozadí hraje pouze hudba, zvuky tedy chybí. Přesto však zvuková kulisa nastiňuje příjemnou atmosféru.

Logický rychlík Bo mě zpočátku velmi překvapil a nadchl, ale časem mu začal docházet dech. Nejedná se však o špatný titul, to v žádném případě. Svoje místo si určitě najde u fanoušků logického žánru a možná i u některých dalších. Co třeba právě u vás?

 • + zajímavý nápad
 • + líbivé zpracování
 • + tři desítky levelů
 • - občas příliš obtížné
 • - chybí tomu jiskra


Autor: Jan Pillár

55%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

Bo
(6.3 MB)
396×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 400 MHz
  Operační paměť: 64 MB RAM
  Grafická paměť: 8 MB

Hlavního hrdinu ovládáte pomocí kurzorových šipek. Mezerník slouží k malování a mazání stěny. R pro restart levelu, Z pro změnu barvy. Esc pro vyvolání menu/pauzy.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo