Blocks That Matter - všeničící robot

2. 11. 2011 > Indie Hry > Logické

Dva unesení programátoři, jeden neposedný robot a mnoho levelů. Taková je dnešní logická indie hra Blocks That Matter, jež provětrá vaše mozkové závity.

Cena: €4,99 (STEAM)Blocks That Matter je historicky snad první hrou, jejímž hrdiny jsou samotní programátoři nezávislých her. Ti totiž byli uneseni a jediný, kdo je může zachránit, je jejich mrňavý robot „Tetrobot“.

Tetrobot je speciálním robotem, který dokáže rozdrtit krychle po různu rozmístěné po okolí a následně je zrecyklovat - tedy postavit na jiném místě, čímž si pomůže v postupu v levelu. Vtip je však v tom, že vždy můžete krychle stavět jen po čtveřicích. To nutí hráče plánovat dopředu každý krok. Jednotlivé krychle jsou navíc z různých materiálů, a tak některé drží ve vzduchu, jiné spadnou a podobně.  Krom toho potrápí mozkové závity i různé přepínače, spínače a nebudou chybět ani nepřátelé. I přesto se však v určitých okamžicích dostaví stereotyp.

Audio-vizuální stránkou se titul Blocks That Matter řadí mezi lehký nadprůměr. Zvuky a hudba jsou poměrně povedené a i grafické zpracování je celkem líbivé. Zarputilé fanoušky logických her dnešní indie titul pravděpodobně velmi potěší, jelikož je spousta levelů zaměstná na slušnou dobu. Pakliže však od hraní čekáte „nějaký odvaz“ (jako například já), není pro vás Blocks That Matter tím pravým ořechovým.

 • + mnoho levelů
 • + bonusy
 • + level editor
 • - stereotyp
 • - málo akce


Autor: Jan Pillár

65%
hodnocení
redakce
67%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista, Windows 7, Linux, Mac OS
 • Hardware: Procesor: 1,7 GHz
  Operační paměť: 1 GB RAM
  Grafická paměť: 64 MB

Robota ovládáte pomocí kurzorových kláves. F slouží k vrtání, mezerník ke skákání a E pro přepínání mezi normálním a puzzle módem. V puzzle módu slouží mezerník k umístění bloku.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo