Black Crypt

30. 10. 2004 > FreeHry > RPG

Dlouhé zimní večery už buší na vrata, a tak se většina RPG pozitivních hráčů poohlíží po hře, u které by přezimovala s šálkem svařeného vína po ruce. Pokud se k těmto skalním hráčům řadíte, možná by právě slavný „krokovací“ dungeon Black Crypt od Raven Software mohl být volbou pro vás.

Jak už jsem se zmínil v úvodu, Black Crypt je klasickým krokovací dungeonem a la Dungeon Master. To ostatně dokazuje už příběh: mocný klerik Estoroth byl za své zločiny před dvaceti lety uvězněn v kobkách Black Crypt, kde však pomalu nabýval ztracených sil, a nyní opět ohrožuje království Astera. Skupinka dobrodruhu se proto vydává do kobek zatrhnout Estorothovi tipec. Těmi dobrodruhy jste pochopitelně vy. A věřte, že projít všech 28 pater dungeonu není záležitost na dvě odpoledne... Délce herní doby značně napomáhá obtížnost, která není nejmenší a začátečníkům by mohla dělat velké problémy. Je zkrátka znát, že Black crypt je hrou spíše pro hardcore fanoušky žánru než pro ty, kdo hledají rozptýlení na pár hodin.

Osobně považuji Black Crypt za jednu z nejlepších předělávek starých pecek. Autorům se i přes použití OpenGL podařilo zachovat atmosféru a grafické zpracování originálu, o což jde u takových her především.

* návod na hru naleznete v anglickém jazyce zde


Autor: Martin Holas

80%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(411.6 KB)
3212×

screenshot screenshot screenshot
pocitadlo