Bechon: VESMÍRNÁ BECHEROVKA 2207

17. 1. 2007 > FreeHry > Arkády

Píše se rok 2207, z oblíbené Becherovky se stala megakorporátní společnost a ta dnes slaví své čtyřsté výročí. Jak tomu tak bývá u vizí vzdálené budoucnosti, Země už rozpínavému lidstvu nestačí, a tak se lidé vydávají do neprobádaných koutů vesmíru, jak jinak, než s Becherovkou v čele.

To se ale nelíbí jistým zákeřným emzákům, kteří se snad v touze přistřihnout člověku křidélka, či jen toužíce po vůni a chuti omamné Becherovky, rozhodli zaútočit na vesmírný konvoj přepravující lahodný nápoj.

Bechon je klasickou raketkovou střílečkou viděnou shora, jako byl např. stařičký Raptor. Na výběr máme základní příběhovou linii, trénink, volnou akci, přičemž každý mód se dá hrát ve dvou hráčích na jednom PC, což by mělo být největším kladem hry (s kamarádem se zábava násobí). V hlavní kampani pak ve volbě jednoho hráče otěže toho druhého přejímá AI (umělá inteligence).

Zpracování je kvalitní, na pozadí létají velké konvoje, stejně jako na popředí spousta nepřátel v podobě útočících raketek, min, kontejnerů, atd. Hudba se nese ve stylu 80tých let a skvěle dotváří atmosféru retra.

I když je Bechon poněkud těžší a nedá se ukládat, rozhodně to hře nijak neubírá na hratelnosti, ostatně všechny dobré střílečky byly právě na principu vyšší obtížnosti postavené, pamatuje ještě někdo na R-Type, či Project-X? V hodnocení pouze odečítám body za nedokonalou AI - při řízení druhé raketky v singleplayeru.


Autor: Robert Libsansky

77%
hodnocení
redakce
77%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(9.6 MB)
502×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 800 MHz
    Operační paměť: 128 MB
    Grafická karta: 64 MB

První hráč ovládá raketku myší, druhý standardně klávesnicí: Kurzorové šipky slouží pro pohyb raketky, pro střelbu z primární zbraně je určen pravý CONTROL, pro sekundární zbraň pravý SHIFT a speciální tlačítko pravý ALT. Jinak je ovládání plně nastavitelné v menu.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo