Barva Avanai- Cesta alchymisty

3. 10. 2009 > FreeHry > RPG

Svět je pro alchymistu nebezpečné místo, a když se o něj začnou přetahovat dva rozhádané cechy, tak je teprve o zábavu postaráno. Je jen na vás, jakou cestou se vydáte, protože cena neutrality je příliš vysoká, než aby mohla být zaplacena.

Kdysi dávno v Avanaiském království byli zplozeni dva bratři, jenž měli usednout na trůn. Nenávist mezi nimi byla tak obrovská, že po smrti jejich otce se nemohli dohodnout, kdo usedne na trůn a tak založily dva cechy, které jim měly pomoct k dobré vůli lidu. Momentálně tyto cechy Hidgara a Leesita ovládají svět a soupeří se sebou. Vy jakožto právě vyučený alchymista se musíte rozhodnout, na jakou stranu se přidáte.

Příběh je opravdu povedený a nejednou budete postaveni před dilema, jaké straně pomoci. Vaše činy budou ovlivňovat dění ve světě a brzy zjistíte, že zavděčit se všem je opravdu nemožné. Jako alchymista můžete tvořit mnoho rozličných lektvarů od prudkých jedů až po létající či léčivé. Jejich mícháním se pak účinky mění nebo zesilují.

Svět je poset velkým množstvím NPC, které se většinou hlásí k jednomu ze dvou znepřátelených cechů. Pokud pro ně budete plnit úkoly, vaše reputace u daného cechu stoupne. Úkoly vás většinou pošlou do nebezpečných jeskyní skrývající spousty nepřátel a pokladů. Nalezené věci na své pouti můžete prodat a za získané peníze nakoupit nové základní lektvary nebo vylepšit vlastnosti vaší postavy.

Grafické zpracování mohlo dopadnout lépe. Hra sice oplývá velkým množstvím zářivých barev, lokace jsou však chudé a podobné jako vejce vejci. Zvukový doprovod si určitě zaslouží pochvalu a  herní soundtrack určitě patří k tomu lepšímu co můžete ve freeware hrách slyšet.

Hra je sice rozsáhlá a nabízí velké množství herních možností. Tomu čemu se však nevyvarovala je velké množství bugů.  Mnohokrát se mi stalo, že mi hra při rozhovoru spadla nebo jsem prostě nemohl pokračovat dál. Titul je naštěstí ve stádiu alfa verze tak se některé menší chybky dají tolerovat, ale momentálně velké množství chyb značně znepříjemňuje život.

Barva Avanai je zajímavá hra, kterou ocení nejeden fanoušek poctivých RPG her. Momentálně hra sice obsahuje velké množství bugů. To by se, ale mělo s novější verzí zlepšit. Pokud tedy máte rádi RPG, neváhejte a vyrazte do Avanaiském království.

 • + Míchání lektvarů
 • + Zvuky
 • + Příběh
 • - Bugy
 • - Jednotvárnost lokací


Autor: Jakub Zelenka

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
 • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
80%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(4.2 MB)
543×

 • Operační systém: Win XP
 • Hardware: Procesor: 600 MHz
  Operační paměť: 256 MB RAM
  Grafická paměť: 32 MB

Pohyb - ASD nebo šipky, Skok- šipka nahoru nebo W , G- Reputace. Enter- Inventář


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo