BARman

21. 5. 2005 > FreeHry > Textové

Dnes tu pro vás máme opravdovou specialitku v podobě nezvyklé dvojrecenze. Z ní vám hned bude jasné, že výsledné hodnocení her je vlastně ryze subjektivní názor recenzenta a nemůžete se tedy divit, že se vám občas to, či ono nezdá... Každopádně na vás čekají hektolitry PIVA - tekutého chleba národa našeho! Příjemnou zábavu!

Poněkud netradiční dvojrecenze na parádní hru. Nebojte se napsat svůj názor na takto (náhodně - nebyl v tom úmysl!) pojatý článek do komentářů a pokud by se vám snad zalíbil, budeme se snažit podobné recenze uveřejňovat častěji. Každopádně přejeme příjemné čtení a ještě příjemnější hraní!


Petr apofys Svoboda

Tato textová hra vás zavede do nově otevřené hospůdky, ve které se prozatím nic neděje - stoly zejí prázdnotou, barový pult je bez flašek a jediný, kdo se v místnosti nachází jste vy a vaše myšlenka na prosperující podnik. Pro splnění vaší myšlenky je však třeba udělat několik zásadních kroků.
Jako první je třeba nakoupit nějaké to pití pro hosty, což nepůjde příliš snadno, jelikož jako počáteční kapitál máte nezávidění hodných dva tisíce korun. Ve vašem menu se budou postupem času objevovat snad všechny známé nápoje pro uspokojení všech hostů. Po tomto nákupu je ještě nutno nastavit prodejní cenu, jež by měla být o pár korun vyšší, než ta nákupní - je přeci nelogické na prodeji tratit. Je třeba si také všimnout počasí, jež daný den panuje a podle toho se i zařídit. Ve slunečný den se například prodává zvýšené množství piva a není moc dobré, když u vás vaši hosté nenajdou to, pro co si přišli.
Po tomto krátkém procesu je čas na další den, na jehož začátku vám přijde podrobné vyúčtování nákladů a výdělků, v němž nesmí chybět ani položky jako „rozbité židle“ či platy personálu. Postupem času si najímáte striptérku, jež bezpochyby přiláká velké množství zákazníků; vyhazovače, který vám umožní udržet ve vašem slušném podniku pořádek, stejně tak jako uklízečka, která to však dělá trošku jiným způsobem.
Nejen v případě, kdy se vaše tržby ocitají na bodu nula, či dokonce v minusové oblasti, je tu pár možností pro otrlé, jako nedolévání nápojů po okraj či jejich ředění, nebo dokonce okrádání opilých zákazníků. Pokud to však nevyjde, rapidně se snižuje spokojenost vašich hostů, je tedy třeba být obezřetný.
Z mého pohledu je BARman zajímavou hrou s, zejména pro Českou Republiku, hodně trefným tématem. Rozhodně doporučuji tento titul vyzkoušet, snad se u něj také alespoň trochu pobavíte a zabijete tím nějakou tu otravnou chvíli. Značnou výhodou je i malá velikost, hra je tudíž více než vhodná zejména pro nudící se modemáře. Stahujte!

Hodnocení: 70%


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Petr Bydžovský

Českých her podobných BARmanovi je mnoho. Stačí jmenovat třeba Rybník. Osobně mám tyto dílka moc rád, většinou jsou velmi příjemné a dobře se hrají. Je celkem jedno, zda se jedná o čistou textovku, nebo při hraní spatříte nějaký ten objekt – efekt je stejný. To jen na úvod, proč jsem si vybral k recenzovaní zrovna BARmana.

Na první pohled vás uvítá široká škála aktivit – samozřejmostí je nakupování nápojů pro další den ( mimochodem výběr moků je zde více než solidní!), ale můžete si najmout třeba i striptérku pro rozptýlení podnapilých návštěvníků, nebo si přilepšit různými podfuky ( setkáme se s klasickým točením pod míru, ředěním pití vodou, případně můžete přistoupit k okrádání opilých štamgastů ) . Až všechny vaše plány dokončíte, můžete zvolit možnost „Další den“ a zjistit, nakolik jste byli úspěšní. Během pár sekund se vám objeví výpis všech návštěv, pohrom ( rozbité okno od ožralů pěkně zamává rozpočtem ) a celkový výdělek. Druh pití, které si návštěvníci objednali, samozřejmě záleží hlavně na tom, jak je venku – v počasí pod psa si většina lidí dá radši kafe nebo čaj, zatímco v pařáku si přijde nejeden štamgast na pivo. Každého hráče potěší, když jeho hospůdka začne vydělávat a pěkně se mu shromažďují peníze, za které koupí další pití a najme dalšího pracovníka,atd…

O technickém zpracování není co psát. Celá hra je čistá textovka, až na jeden obrázek sudu a sklenky piva :) Hudba a zvuky se, jako ve většině textovek, nekonají. Bohužel však BARman obsahuje několik nepěkných bugů, jako je pokračování původní rozjeté „kariéry“ po volbě Nová hra. Navíc, i když na vás vyskočí hláška, že vám došly finance a tudíž nemůžete v provozování hospody pokračovat, klidně můžete nerušeně podnikat dál. Navíc si nejsem jist, zda to není chyba mého PC, ale po najmutí striptérky mi hra začala házet jednu chybovou hlášku za druhou.

I když jsou toto neodpustitelné bugy, celé dílko se mi moc líbí. Není to žádný trhák, ale je to typ přesně takové hry, bez které bychom pravý hit nepoznali. Tvoří zlatou střední cestu, které si važme. Stažení je na vaší úvaze – podle mě však té chvilky downloadu nebudete litovat!

Hodnocení: 75%


Výsledné hodnocení je podílem součtu oněch dvou předchozích. Recenzování holt není žádná sranda, i když se protentokrát vyjímečně oba redaktoři shodli ve výsledném hodnocení. :)


Autor: Speciál

73%
hodnocení
redakce
57%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(155.6 KB)
4241×

screenshot screenshot screenshot
pocitadlo