Back to the Future It´s About Time - návrat do budoucnosti!

9. 4. 2011 > FreeHry > Adventury

Oblíbená filmová série Návrat do budoucnosti s Michaelem J. Foxem v hlavní roli míří na vaše monitory. Prožijte neobyčejné dobrodružství mladíka Martyho, nyní navíc zcela zdarma!

Ke stažení hry je třeba registrovat se na homepageTelltale Games se rozhodlo své fanoušky obdarovat už jednou, a to sice uvolněním čtvrté epizody agenturní série Sam & Max zcela zdarma. Začátkem tohoto měsíce se situace opakuje – tentokrát nálepku freeware dostala první epizoda Back to the Future s podtitulem It´s About Time.

Prostřednictvím hry se přenesete až na samotný konec třetího dílu filmového zpracování, kde se doktor Brown loučí s Martym, aby se vydal na další bláznivé cestování v čase. Sled následujících událostí posléze přenese Martyho až do roku 1931, kdejaké naplno začnete pátrat po doktorovi. Telltale Games hodně sází právě na příběh, který však ocení hlavně znalci filmů. Atmosféra více než dvacet let starých snímků zde znova ožívá a s lehkostí sobě vlastní vás vtáhne do děje.


Těšit se můžete na spoustu dialogů, tolik typických pro tento typ her. Na druhou stranu budou zklamání příznivci adventurního žánru, protože obtížnost hry je nasazena hodně nízko. Zákysy zde prakticky nehrozí, všechny nástrahy titulu se dá při troše přemýšlení překonat a i kdybyste si nevěděli rady, můžete použít nápovědu s kompletním návodem, jak vyřešit ten či ten problém. Pro někoho to může být jistě výhoda, nicméně s takto jednoduchou obtížností se k závěrečným titulkům dostanete až proklatě rychle.

Audiovizuální zpracování se povedlo na jedničku, obzvláště hudební doprovod ve vás dokáže vyvolat nostalgické vzpomínky na chvíle proseděné u filmové předlohy. A že jste Návrat do budoucnosti nikdy neviděli? V tom případě zde budete u dialogů místy tápat. Ovšem to platí i v případě, že zrovna nevládnete anglickým jazykem, bez toho totiž budete příběh skládat dosti těžko a to už vůbec nemluvím o pochopení místy i velmi vtipných dialogů.

Až na pár chybiček je Back to the Future It´s About Time výborným titulem, který se jistě zavděčí nejednomu fanouškovi. Bravo, Telltale Games, tleskám.

 

 • + Hudební doprovod
 • + Návaznost na třetí film
 • + Obtížnost (jak pro koho)
 • + Skvělá atmosféra
 • + Dialogy
 • - Příliš jednoduché
 • - Nutná znalost angličtiny a filmů


Autor: Kristýna Nováková

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
92%
hodnocení
redakce
38529%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista, Windows 7
 • Hardware: Procesor: 1.2 GHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická karta: 128 MB

Pohybujete se šipkami nebo klávesami W, S, A a D. Veškerou akci provádíte levým myšítkem.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo