Auteria - první pohled nestačí

8. 7. 2009 > FreeHry > Onlinové/MMO

Auteria je zvláštní MMORPG, které na první pohled neoslní úchvatnou grafikou, světem nebo propracovaným soubojovým systémem. Přesto však má co nabídnout, jen musíte překonat pomalejší rozjezd.

Auteria je opravdu rozporuplné MMORPG, které jsem měl sto chutí přestat hrát už po pěti minutách.  To co jsem spustil, mělo se zábavnou hrou velmi málo společného, ale pokud hře dáte šanci a nenecháte se odradit, může vám nabídnout víc než by se na první pohled mohlo zdát. Její kouzlo totiž nespočívá v nádherné grafice, ale úžasně semknuté a přátelské komunitě.

Spíš než hru Auteria připomíná ukázku nedodělaného grafického enginu. Vše působí děsně uměle a prázdně. Hned v první lokaci narazíte na pouhé dvě NPC, které vám zadávají spousty zbytečných questů, jejichž náplň většinou spočívá v nalezení nějakého orientačního bodu v krajině. Souboje jsou nehorázně pomalé a výsledek nemůžete pomalu ničím ovlivnit až na loknutí léčivého lektvaru.


V pozdější fází hry dostanete i nějaké vybavení, které vám pomůže specializovat se na jednu ze sedmi profesí. Díky tomu se vaše postava může stát jak vyhlášeným válečníkem, tak i úspěšným farmářem. Hra také nabízí spousty zajímavostí, které rozhodně stojí za povšimnutí. Například se můžete proletět na drakovi nebo se jednou za čas pořádají eventy, jako světová invaze monster nebo slavnosti různých svátků.

Po grafické a zvukové stránce je hra na velmi nízké úrovni a vypadá spíš, jako kdyby spatřila světlo světa někdy v devadesátých letech. Animace postav jsou bídné a tak skupina dobrodruhů vypadá spíš komicky než hrdinsky. To samé i platí i o zvucích, které se omezují na pouhé hekání.

Tahle hra nemá normálnímu hráči absolutně co nabídnout. Hodí se spíš pro lidi, co rádi sledují vývoj her a chtějí vidět, jak se svět kolem nich bude postupně rozrůstat. Ostatní radši ruce pryč, i když komunita hrajících lidí je velmi milá a přátelská.

 • + potenciál do budoucna
 • + komunita
 • + různé zajímavosti
 • - grafika a zvuky
 • - soubojový systém
 • - hra je velmi nudná


Autor: Jakub Zelenka

 • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
35%
hodnocení
redakce
22%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(230 MB)
715×

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista, Linux, Mac OS, Jiný
 • Hardware: Procesor: 1000 MHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická karta: 64 MB

šipkami a myší , F- útok , Q rozhled


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo