Ardentryst - zdařilý klon Castlevanie

6. 6. 2009 > FreeHry > RPG

Na kvalitní a zábavná RPG člověk rozhodně nenarazí každý den. Ardentryst kopíruje zábavné prvky Catlevanie a nebojí se přidat i některé vlastní aspekty v čele s propracovaným vývojem postavy.

Zlý kouzelník Radkelu poslal do mírumilovné zemičky Ardentryst armádu svých monster, které bez slitování terorizují všechno civilní obyvatelstvo země. Vy, jakožto jediná naděje, se vydáte tohoto proklatého mága najít a nastolit opět svobodu a blahobyt v zubožené zemičce.

Můžete se zhostit jedné ze dvou postav jménem Pyralis a Nyx, které preferují zcela rozdílné styly boje. Pyralis je neohrožený válečník, takže bude upřednostňovat spíše svaly nad rozumem, zato Nyx je talentovaná kouzelnice, která bude hordy stvůr potírat výhradně svou magií. Cestou nacházíte mnoho zbraní a amuletů, co vám pomohou ve vašem nelehkém poslání. Postavy dále disponují velkým množstvím komb a kouzel, jež se vám budou postupně otevírat po každé získané úrovni.

Grafika a zvukový doprovod jsou velmi povedené a pozitivně umocňují zážitek ze hry. Vámi nošené vybavení se ihned projeví na vzhledu vaší postavy a efekty kouzel jsou velmi líbivé. Rozhodně musím vyzdvihnou výtečnou hudbu, která se nejenom dobře poslouchá, ale i navodí výtečnou atmosféru.

Ačkoliv jsou mé pocity ze hry vesměs pozitivní, nemohu si odpustit několik výtek. Především jde o občasnou nepřehlednost úrovní a nezřídka kdy se mi stávalo, že jsem nevěděl kam mám s postavou skočit, neboť se nacházela moc vysoko a já neviděla o patro níž.

Přesto je Ardentryst zdařilá kopie legendární hry Castlevanie. Navíc je obohacena o zajímavým systémem vývoje postavy a velkým množstvím vybavení. Pro lidi co mají rádi zábavné odpočinkové RPG je Ardentryst jasná volba.
  • + Grafika
  • + Hudba
  • + vývoj postavy
  • - délka
  • - občasná nepřehlednost


Autor: Jakub Zelenka

  • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
80%
hodnocení
redakce
70%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(28 MB)
805×

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista, Linux, Mac OS, Jiný
  • Hardware: Procesor 560 MHz, 128 MB RAM, 32 MB grafická karta

Pohyb šipkami , C - akce a útok, kombinace D+ (S,A,E,W,Y,X,C) kouzlení, Q-menu


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo