Arctic quest 2 - ledová skládačka

15. 6. 2010 > FreeHry > Logické

V těchto horkých letních dnech jistě přijde vhod nějaké osvěžení. My pro vás máme ledově chladnou hříčku Arctic quest 2, která účinkuje přímo dokonale. Přimrazí vás k monitoru na hodně dlouhou dobu.

Úkol zní jednoduše – padající kousky roztodivných geometrických tvarů rozestavět do předem určeného pole. Jak je zvykem i u jiných her, za minimálně tři stejné obrazce rozestavěné vedle sebe získáváte bonusové body. Led, který nepoužijete, pak padá do vody vespod obrazovky, odkud ho můžete kdykoliv vytáhnout a znovu použít. Jakmile je však voda plná plavajících kousků, dané kolo musíte opakovat.

K dispozici máte také spoustu předmětů, které vám hru usnadní. Například přidáním ledového kousku do ohně se vám led roztaje-  jak je však známo, voda oheň uhasí, takže na další použití budete muset nějakou dobu počkat. Za umístění kousků na některá místa také získáváte perly, určené k výměně za bonusy. V pozdějších kolech se tak dočkáte například šneka, zpomalujícího hru, nebo kraba, jenž vám rozseká led ve vodě na nejmenší možné dílky.

S přibývajícími úrovněmi se samozřejmě stupňuje obtížnost – v posledních ševelech už tak není moc o taktizování, jako spíš o rychlosti. Přibývá také různých dalších aspektů, jako je například bouřkový mrak s blesky, jež vám zničehonic nechají zmizet už umístěné kousky z pole nebo speciální trojúhelníčky, které mají po umístění do pole různé funkce.

Během hry také kromě bodů můžete sbírat různá ocenění – za několik kol bez použití bonusu, za odehrání kola před příchodem sněhové bouře nebo třeba za dohrání kola bez jediného kousku ledu ve vodě. Pokud se vám bude zrát, že máte za dané kolo malé skóre, máte možnost se libovolně vracet k již odehraným kolům a zahrát si je znovu. Poznáte je jednoduše – v každém kole je jiný obrazec. Takže zatímco jednou doplňujete kraba, podruhé se vám tam objeví třeba sněhová vločka.

Grafické zpracování je velice příjemné – o hudbě platí totéž, snad ještě třikrát tolik. Snaha o odlišnost každého levelu je opravdu znát a pocit stereotypu je velice nepravděpodobný. Navíc je to příjemný rozdíl oproti hrám se známým principem „Match 3“, jichž je v poslední době čím dál tím víc.

Můžeme vám zaručit několik příjemné strávených hodin – tohle je totiž jedna z her, od které nebudete chtít odejít, dokud se vám nepodaří dané kolo odehrát. A na další budete tak zvědaví, že se vám bude odcházet jen velice stěží. Dovolím si říct, že máte před sebou něco, co zajisté potěší každého milovníka logických a oddychových hříček.

 • + originalita
 • + chytlavost
 • + rozmanitost
 • + možnosti
 • - V každém kole je ten samý úkol


Autor: Anna Palečková

90%
hodnocení
redakce
37%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 800 MHz
  Operační paměť: 128 MB
  Grafická karta: 64 MB

Levým tlačítkem umisťujete kostičky, pravým jimi otáčíte.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo