Aquitania - krásná pohádka

14. 8. 2010 > FreeHry > Logické

Princip "spoj tři" je neustálým zdrojem her, nicméně tentokrát se dočkává i určitého vylepšení a v podání Aquitanie je takovým křížencem s tetrisem. Ponořte se do pohádkového dobrodružství a posbírejte všechny ztracené artefakty!

Spojovat tři stejné obrazce vedle sebe je velmi oblíbený herní princip, se kterým přichází i Aquitania. Ta ale přidává něco navíc, čímž vybočuje z řady a určitě je o to zajímavější. Když se k tomu navíc připočte zajímavý, pohádkový příběh spojený se sbíráním artefaktů, nemůže to dopadnout špatně.

A samozřejmě že na vás bude, abyste tyto artefakty našli. Toho docílíte vyhráním všech 11 světů, jenž obsahují vždy kolem pěti až sedmi levelů. Jak jsem zmiňoval, princip je trošku odlišný, ale snad ještě zábavnější než originál. Zde je totiž hrací plocha zaplněna jen do určité výšky, nikoli celá. V pravidelných časových intervalech padají ze stropu další kameny, a tak musíte být dostatečně rychlí, aby nezaplnili celou obrazovku. A jak se dostat do dalšího levelu? Stačí zničit objekty na předem označených políčkách. Hraní je navíc zpestřeno několika bonusovými objekty a také třemi speciálními "žolíky", které vám pomohou v těch nejtěžších chvílích.

Asi jedinou menší vadou je, že nelze hrát levely jen tak, vždy je nutné začít či pokračovat v příběhu.
Audio-vizuální zpracování je celkem na vysoké úrovni, jelikož každý svět má svoje vlastní kameny. Navíc hraní zpříjemňují také různé efekty. Na pozadí k tomu hraje příjemná keltská hudba a nechybí ani ucházející zvukový doprovod.

U titulu Aquitania jsem strávil mnoho hodin plných zábavy, kdy bylo značně obtížné se od hraní odtrhnout. Titul nabízí kromě tradičního spojování tří stejných předmětů i něco nového, a tak vám ho vřele doporučuji!

 • + zábava
 • + rozdílné druhy kamenů
 • + dlouhá herní doba
 • + něco nového
 • - jen "příběhový" mód


Autor: Jan Pillár

80%
hodnocení
redakce
30%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(16.6 MB)
1356×

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1 GHz
  Operační paměť: 128 MB RAM
  Grafická paměť: 32 MB

Hru ovládáte myší, kdy levým tlačítkem označujete objekty, které chcete prohodit. Dvojklikem nad speciálními objekty je aktivujete. Esc pro pauzu/menu.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo