Anomaly: Warzone Earth - originální emzácká anomálie

21. 9. 2011 > Indie Hry > Strategie

Emzácká vesmírná invaze, prostředí zaprášeného Bagdádu a moderního Tokya a to vše okořeněné revolučním konceptem v žánru tower defense. No nevyzkoušejte to!

Cena: €9,99 (STEAM)Anomaly: Warzone Earth je netradiční tower defense hrou, která by se dala označit za revoluční. Nejen, že vypadá bombasticky, ale hlavním rysem je, že se nezhostíte role obránce, nýbrž útočníka. A ne jen tak ledajakého. Coby velitel skupinky obrněných „vozidel“ se vydáte skrz ulice Bagdádu a Tokya proti mimozemskému okupantovi.

V každém levelu se hraní skládá ze tří činností – plánování trasy, sbírání bonusů a samotné ničení nepřítelovy obrany. K tomu má hráč k dispozici rozdílná ozbrojená vozidla, jež mají své charakteristické rysy a jež lze upgradeovat. Stěžejní roli hrají také bonusy, které můžete jako velitel používat. Ty slouží například k upoutání pozornosti protivníka, maskování či opravě vozidel. Stejně variabilní jsou i nepřátelé, takže by vás po chvíli neměli začít nudit.

Velkým plusem tohoto titulu je velmi pěkně zpracovaná 3D grafika doplněná řadou efektů a taktéž dabingem, hudbou a zvuky. Chvíli jsem si sice zvykal na kameru, která se neustále vrací na místo, kde se nacházíte, ale není to nic strašného. Ke konci hraní se sice může také dostavit stereotyp, což však není nic nevídaného. Proto pokud máte zbytečných deset eur, Anomaly: Warzone Earth je velmi dobrá investice.

 • + skvělé zpracování
 • + originální nápad
 • + herní doba
 • + volnost pohybu
 • - (ne)volnost kamery


Autor: Jan Pillár

 • Lite - Lite verze je osekaná verze dané aplikace. Nejedná se sice o „plnohodnotnou“ demoverzi bez řady omezení, ale svým způsobem nejde ani o plnou verzi.
85%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS, iPhone, iPad, iPod
 • Hardware: Procesor: 2 GHz
  Operační paměť: 1 GB RAM
  Grafická paměť: 128 MB

Hru ovládáte kombinací myši a klávesnice. Levé tlačítko myši slouží k určování, kam má hlavní postava jít, pravé slouží k vyvolání menu akcí. Kolečko slouží pro přepínání mezi taktickým módem a akcí. Mezerník slouží k přehledu výzbroje a k jejímu nákupu či upgradu.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo