Anna - adventura v jednom pokoji

6. 8. 2010 > FreeHry > Adventury

Na naši civilizaci se řítí obrovská flotila nepřátel a jako na truc je vesmírná obranná stanice mimo provoz. Hero, její technik, je jedinou osobou, která může překonat manuální nástrahy a varovat lidstvo.

Dnešní adventura Anna se stala jedním z vítězů soutěže One Room One Week, tedy her odehrávajících se v jediném pokoji. Z toho jasně vyplývá, že se od běžných adventur značně liší, což však není na škodu. Příběh vás zavede do daleké budoucnosti, kdy se inteligentní obranný systém Anna porouchal a na vás je ho znovu zprovoznit.

Asi největším rozdílem oproti běžným adventurám je to, že nebudete sbírat, kombinovat či dokonce používat nějaké předměty (tedy ano, jeden zde použijete). Odpadá tak otravné hledání a klikání všude po obrazovce, jen aby se člověk strefil do konkrétního pixelu. Místo toho celou hru ovládáte pomocí klávesnice a řešíte logické hádanky. Asi největší z nich, kterou ale budete muset vyřešit jako první, je: "Jak to sakra v téhle adventuře funguje? K čemu je tady těch šest obrazovek?" Ve chvíli, kdy to rozlousknete, dojde již na obyčejnější logické úkoly. Ty jsou celkem zábavné a rozhodně se povedly víc, než filozoficky vyznívající příběh, který však za moc nestojí.

Autoři si zajímavě vyhráli s grafickým zpracováním, jež je velmi jednoduché a tvořené výhradně z bílé, šedé a černé barvy. I přesto je však 3D a rozhodně netradiční. Velmi kvalitně působí přítomná hudba, která navozuje zvláštní, tajemnou atmosféru.

Titul Anna je opravdu velmi netradiční adventurou, již by měli vyzkoušet nejen vyznavači toho žánru, ale i ostatní hráči. Hra je to totiž zábavná a i když není nejdelší, stojí za to.

 • + zajímavý přístup
 • + pěkná grafika
 • + hudba
 • - krátké
 • - plytký příběh


Autor: Jan Pillár

65%
hodnocení
redakce
90%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(3.5 MB)
473×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 500 MHz
  Operační paměť: 128 MB RAM
  Grafická paměť: 8 MB

Hru ovládáte pomocí kurzorových šipek a mezerníku. Esc slouží k vystoupení z aktuální obrazovky. Jinak slouží Esc k vyvolání menu.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo