Age of Empires Online - legendární strategie zdarma

13. 9. 2011 > FreeHry > Onlinové/MMO

Age of Empires, ikona mezi strategiemi, se vrací na naše monitory v úplně novém kabátku a dokonce zadarmo! Proto by byl hřích tuto skvělou nabídku nevyužít. Ponořte se tedy do budování jedné ze starověkých civilizací!

Asi se nenajde nikdo, kdo by neznal legendární sérii realtimeových strategií Age of Empires. Možná i proto, že poslední díl vyšel na PC před dlouhými šesti lety, rozhodli se lidé od Microsoftu potěšit všechny fanoušky a vydali Age of Empires zdarma s jednoduchým přízviskem Online.

Na principu hraní se však vůbec nic nezměnilo, což je bezesporu dobře. Hned na začátku hraní vás čeká volba jednoho ze dvou národů – Řekové či Egypťané. Postupem času budete coby vůdce daného národa sbírat zkušenosti, jež se promítnou i do možnosti stavět pokročilé budovy, využívat modernější postupy získávání surovin a samozřejmě i lepší armádu. Age of Empires Online nabízí také plánovač pokroku, kdy je jen a jen na hráči, jakým směrem se bude jeho říše ubírat.

Čím se však Age of Empires Online liší od svých předchůdců, je grafické zpracování. Trochu to vypadá, jako by se autoři snad inspirovali stylem jiné bezplatné předělávky, Battlefield Heroes. Detailní realistickou grafiku nahradil animovaný 3D grafický kabátek, jenž naštěstí nepostrádá smysl pro detail. Jak se sluší na kvalitní titul, i zvuky a přítomná hudba jsou na velmi vysoké úrovni.

Age of Empires Online je skvělým dárkem pro všechny hráče, za nějž nemusíte vypláznout ani halíř. Ano, můžete si dokoupit placené rozšiřující balíčky, ale není to nutné. Na herním konceptu se nic nezměnilo a pozměněný vizuální kabátek patří k tomu nejlepšímu na freeware scéně. Tak tedy neváhejte a ponořte se do hraní této výjimečné strategie.

Poznámka k registraci:
Ke hraní je potřebná bezplatná registrace u Windows Live. Setkal jsem se se spoustou názorů, že je to horor si registrací projít. Moje zkušenost je však naprosto odlišná – po zapnutí hry stačilo kliknout na odkaz registrovat u Windows Live, vyplnit e-mailovou adresu a heslo a voila, mohl jsem začít hrát.

 • + grafika a zvuky
 • + hratelnost a zábava
 • + klasika
 • + multiplayer
 • + naprosto zdarma
 • - nic výraznějšího


Autor: Jan Pillár

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
97%
hodnocení
redakce
59%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista, Windows 7
 • Hardware: Procesor: 2 GHz
  Operační paměť: 2 GB RAM
  Grafická karta: 512 MB

Myš.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo