A Very Dizzy Christmas: ZACHRAŇTE VÁNOCE

28. 12. 2007 > FreeHry > Arkády

Vánoce jsou sice již za námi, ale proč si i přesto nezahrát něco s jejich tématikou? Přitom právě dnes se tu na vás směje klasika všech klasik – roztomilé vajíčko Dizzy. Ponořte se společně s námi do nového a sněhem zavátého dobrodružství!

Na obrazovky našich monitorů dorazila další klasika – tentokrát logická arkáda A Very Dizzy Christmas. Kdo by neznal Dizzyho, jedná se o vajíčko, které již mnoho let řeší na našich počítačích nejrůznější záhady a logické hádanky.

Dnešní díl, jak už napovídá samotný název, se bude týkat Vánoc. Aby ve hře vůbec nějaké Vánoce nastaly, musíte je vy - v roli Dizzyho - nejprve zachránit. On totiž zlý Zaks unesl tamního Santu a sebral všechny dárky pro obyvatele vesnice. Proto se mu vydáváte ve stopách, protože to přeci nejde, aby tyto svátky nebyly. Cestou (krom vánočně vyzdobené vesnice se podíváte do jeskyně, Santovy továrny nebo hradu samotného Zakse) na vás čeká množství překážek, které budete muset překonat pomocí předmětů, které najdete porůznu po okolí, nebo je dostanete výměnou za něco jiného od ostatních obyvatel vesničky.

Ale jak už bývá u Dizzyovských her zvykem, je také nutné zapojit mozkové závity, protože najít různé objekty až takový problém není, horší je přijít na jejich vhodné použití. Co se týče hratelnosti, grafiky nebo zvuků, A Very Dizzy Christmas nezklame, ani nepřekvapí.
Jak už jsme z minulých her zvyklí, jedná o kvalitní kousek, u kterého strávíte spoustu příjemných chvil (někdy samozřejmě i méně příjemných, to když vám ten trol stále blokuje cestu :) ). A navrch přidává i příjemnou vánoční atmosféru, která se kvapem blíží i nám.

 • + Atmosféra
 • + Vizuální zpracování
 • + Humor
 • + Klasika
 • - Obtížnost


Autor: Jan Pillár

80%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: Pentium 133 MHz
  Operační paměť: 32 MB RAM
  Grafická paměť: 8 MB

šipky pro pohyb, mezerník pro skákání, E pro prozkoumání předmětu; 1,2,3 pro použití předmětu na daném místě, Enter pro sebrání předmětu a čtení zpráv, Shift pro posun v rozhovoru; S pro vypnutí zvuků, O pro vypnutí hudby, F pro full screen, W pro zobrazení v okně


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo