Téma

Microsoft před více než rokem a půl představil nové vývojářské prostředí s názvem XNA Framework. Jeho vizí bylo usnadnění vývoje a implementace her na různé platformy, zejména pak Windows a X360. My jsme se mu podívali na zoubek a v tomto článku vám přinášíme podrobné informace. Neváhejte a čtěte dále.


REPORTÁŽ: GDS 08

18. 9. 2008 > Magazín > Téma > 0
Téma

Třináct. Pro někoho nešťastné číslo, zatímco pro druhého uctívaný symbol. Jak je vidět, pořadatelé GDS pověrčiví rozhodně nejsou, a tak bylo datum konání největšího středoevropského setkání nezávislých tvůrců stanoveno na sobotu 13.9.2008. A nutno dodat, že v tomto případě byla třináctka rozhodně šťastná. Nevěříte? Pak si přečtěte naši reportáž z místa činu.


Téma

Nedávno jsme vám přinesli souhrn toho nejlepšího, co uschováváme na portálu FlashFun.cz. Tentokrát se podíváme zpět na FreeHry, z jejichž databáze jsme pro vás vybrali to nejlepší ze sportovních titulů. Ve zkratce: osm her, osm různých disciplín a hodnocení minimálně 85%!


Téma

Najít v záplavu flashových her ty nejlepší, byl takřka nadlidský úkol. Přesto se podařilo utvořit malou sbírku klenotů, kterou doteď ukrývala výkladní skříň serveru FlashFun.cz.


Téma

Dnes jsme se rozhodli představit vám jeden zajímavý projekt z českých luhů a hájů. Před nedávnem vydala společnost Tady a Teď hru s názvem GhettOut a protože nás tento projekt zaujal, rozhodli jsme se mu pořádně podívat na zoubek.


Téma

Ačkoliv je pojem Experimental Gameplay na poli nezávislé scény synonymem pro originální a neotřelé hry, jen málokdo ví, jak vlastně vznikl, kdo stojí za jeho oponou a proč byl stvořen. Rozhodli jsme se proto přinést článek, v němž jednak odpovíme na položené otázky, a také se zaměříme na nejlepší tituly z jeho výkladní skříně.


Téma

Není to tak dlouho, co jsme vám přinesli první díl úspěšného článku o českých týmech věnujících se vývoji freeware her. Nedalo nám proto a podívali jsme se na zoubek dalším nezávislým vývojářům – tentokrát se dostalo na Undying Team, Tjest Studio, DarkMoon Soft, IceCube Team a LowFuel. Věřte, že se máte na co těšit!


Téma

Některé české týmy jsou ve svém řemeslu velmi dobré. Podíváme se proto mezi pětici tuzemských týmů, abychom si o nich něco málo řekli a podívali se, co pro nás aktuálně připravují! Navštívíme týmy NextCorp, Sgames, Faraway, Sosácí a FiolaSoft, a věřte, že se máme na co těšit!


Téma

I v letošním roce hodláme pokračovat v tématických týdnech, které si mezi čtenáři FreeHer získaly značnou oblibu. Následujících sedm dní bude přitom směrováno cílové skupině, jež s oblibou vyhledává hry neotřelé, zvláštní, střelené a v mnoha ohledech originální.


Téma

Rok 2007 je již nevratně za námi a mnozí z vás se jistě ptají, co vlastně přinese ten letošní? Odpověď na následující otázku naleznete v dnešním článku, jež vás mimo jiné obeznámí se současnou situací české, ale i zahraniční scény. Nuže, konec tlachání a směle do čtení…