Téma

Hrajete rádi české hry? Dělá vám angličtina či jiný světový jazyk, v němž hry většinou bývají, problémy? Žádný problém, protože počínaje dnešním dnem spouštíme nové stránky, na nichž naleznete pouze a jenom české hry. Zajímá-li vás více podrobností, čtěte dále, vše se dozvíte v tomto článku.


Téma

Skončil brněnský převážně počítačový veletrh Invex, na kterém toho bylo bezesporu mnoho k vidění, leč jeho kvalita rok od roku klesá. I přesto se tu však našlo několik českých freeware týmů, kteří zde prezentovali sebe a své projekty.


Téma

Máte chuť vytvořit si svou vlastní hru, ale nemáte pro její tvorbu dostatečné znalosti a neumíte programovat? Snadná pomoc, tedy pokud vlastníte český engine jménem FireXtreme, protože s jeho pomocí si můžete vytvořit vlastní hry podobné legendárnímu Moorhuhnu. A že to není vůbec obtížné a zvládne to opravdu každý z vás!


Téma

Další zajímavou volně šiřitelnou hrou, která by měla již brzy spatřit světlo světa je právě Master of Dopes, na němž již nějaký ten pátek pracuje poměrně zkušený autor Pavel Němec. Námět této hry je skutečně lákavý a věřím, že se vám obchodovat s omamnými látkami bude líbit - Pojďme si tedy zatím něco povědět o tom, jak to zatím s hrou vypadá.


Téma

Ryze oddechový článek o textových hrách nám dnes přináší provozovatel největšího archívu textovek v České republice, Buffy. Ten si vzal za úkol povědět nám něco málo nejenom o tomto, pro svět spíše zapomenutém, herním žánru, ale i o svých zkušenostech a poznatcích z tvorby a hraní. Máte-li tedy zájem dozvědět se o tomto žánru něco bližšího, nyní se vám naskýtá skvělá příležitost.


Téma

Zažili jste právě menší šok? Opět po krátké době měníme design, ale novinek, které vám chceme sdělit je daleko více. Tou hlavní novinkou je to, že náš server se spojuje s konkurenčním serverem Gamez4U.cz a to jaké z toho plynou závěry se dozvíte dále v článku.


Téma

Jednu z nejoblíbenějších her - Dračí Doupě - je možné si zahrát i přes internet. Pokud se však vydáte hledat na internetu portály zabývající se touto hrou, budete pravděpodobně zaraženi jak málo opravdu kvalitních stránek naleznete. Většina portálů totiž nabízí pouze statické informace o dračím doupěti, doplněné diskusními fóry, nikoliv však online hru. Na základě těchto slabých míst vznikl portál Abarin.cz, kladoucí si za cíl zkvalitnit přístup k informacím a přinést na pole internetu nový rozměr dračího doupěte - hraní online.


Téma

Jak jistě víte, náš server FreeHry.cz zaštiťuje několik vývojových týmů, které vyvíjejí freeware hry, a podílí se na mediální propagaci jejich projektů u nás a v zahraničí. Jedním z nadějných projektů je i trochu netradiční závodní hra od týmu Club 50. Chcete-li se o naší spolupráci dozvědět více, čtěte dále.


Téma

Včera tu byl Apríl, dnes je tu plnohodnotný článek, v němž si budete moci přečíst něco o historii, současnosti a budoucnosti tohoto webu, rovněž se dočtete o novinkách a směru, kterým se bude server v následujících měsících ubírat.


Téma

Po dlouhých měsících příprav je (skoro) vše úplně hotovo a nový design a nové funkce již jedou. Zajímá-li vás, jaké novinky jsme pro vás připravili