Ty nejlepší hokejové hry zdarma

5. 5. 2011 > Magazín > Téma

Žijete probíhajícím mistrovství světa v hokeji? Pak by vám neměl uniknout náš článek s těmi nejlepšími hokejovými hrami serveru FreeHry.cz!

Hokej bezesporu patří mezi nejoblíbenějších kolektivní sporty na světě. Zatímco na komerční scéně se s ním můžete setkat pouze v podobě série NHL, v nezávislých vodách vylovíte hokejových her daleko více. Ať už hokejem v posledních dnech žijete, či jen po očku sledujete zápasy české reprezentace, věříme, že z následujícího výběru si na své přijde opravdu každý.


FreeHry

Eastside Hockey Manager
Nejlepší freeware hokejový manažer všech dob? Eastside Hockey Manager! EHM vás posadí do role generálního manažera vámi vybraného klubu z NHL a potom už, hráči starej se. Pod kontrolou budete mít obrovské množství věcí, od skládání sestavy, přes řešení platových otázek hráčů, až po starost po B tým. Herních možností je opravdu hromada, což je jedině dobře, protože právě takový má správný sportovní manažer být.

LHM 2007
Fotbaloví fanoušci mají CSM a ti hokejoví se svého českého manažeru dočkali v roce 2007 v podobě LHM. Velkým plusem je fakt, že na rozdíl od výše představeného EHM se zde podíváte nejen do NHL, ale také do české extraligy, švédské, německé či finské soutěže; celkový počet lig se zastavil na krásném čísle 15. Všechno je navíc kompletně v českém jazyce, takže pokud zrovna nevládnete angličtinou, nemusíte smutnit. A na závěr pro vás máme dobrou zprávu - ani za dva měsíce by mělo vyjít pokračování jménem LHM 2011!

Pro Hockey Manager 2005
Do třetice všeho dobrého a manažerského. Přestože Pro Hockey Manager 2005 ani zdaleka nedosahuje možností (i tak se ovšem můžete těšit například na osmičku hokejových lig celého světa) svých výše zmíněných kolegů, své věrné fanoušky si jistě najde. Je to právě ona jednoduchost a nenáročnost, kterou tato záležitost boduje. Pokud se vám nechce zabývat se desítkami různých statistik a hledáte nějaký nepříliš složitý manažer, už nemusíte hledat, našli jste.

Icemania
Icemania vznikla v rámci propagace hokejového mistrovství světa 2005 v Rakousku (mimochodem zlatého MS!). Kromě všudy přítomné reklamy to znamená, že namísto hokejistů se po ledě budete prohánět v roli maskotů rakouského národního týmu - orlů. Nicméně tento titul je zajímavý ještě něčím jiným, jde vlastně o dvě hry v jedné. Zatímco v té první se snažíte dát soupeřům co nejsilnější bodycheck, v té druhé si užijete radosti i strasti skutečného turnaje. Nechť vyhraje ten nejlepší!

Goal Zone
Kdo by si alespoň jednou nevyzkoušel pouliční verzi hokeje ve stylu jeden na jednoho? Goal Zone je virtuální verze této oblíbené hry, s tím, že vy se zhostíte role útočníka, který musí dát brankáři proti sobě co možná nejvíce gólů. Můžete přitom samozřejmě vyzkoušet různé typy střel, od dělovky pod víko, až po různé blafáky.

Super Spacy´s Turnier
Poslední zástupce freeher z tohoto článku je trochu netradiční. Ano, sice budete hrát hokej se vším všudy, ovšem jeden dost podstatný rozdíl je v tom, že tady se proti sobě postaví dva týmy mimozemšťanů. Nutno však podotknout, že počítačem řízení protivníci nejsou žádní otloukánci a pokud budete chtít zvítězit, rozhodně to nebude žádné lehárko. V kombinaci s pěkným grafickým zpracováním a povzbudivšími fanoušky je Super Spacy´s Turnier moc sympatickou záležitostí.


Webovky

Hockey Arena
Hockey Arena patří k absolutní špičce na poli českých sportovních manažerů, což už samo o sobě stojí za pozornost. Skvěle fungující a komplexní simulace vás dokáže skvěle vtáhnout  do děje a dost dlouhou dobu nepustit. Chtěli byste každému hráči zvlášť nadiktovat trénink? Myslíte, že Najde se zde i několik chybiček, ale celkově se jedná o hodně rozsáhlý manažer, který nadchne všechny příznivce tohoto typu her.

Power Play Manager
Arabština, čínština, argentinština a samozřejmě čeština - to jen výčet několika jazykových mutací Power Play Manageru. Tato webovka má celých čtyřicet jazykových mutací a těší se velkému úspěchu po celém světě. Kromě rozsáhlé fandovské komunity patří mezi největší plusy hry také příjemnost uživatelského rozhraní, což je bod, který dostal na kolena už nejeden sportovní manažer.MG-Hokej
Jméno BigPoint není u hráčů webovek neznámé, ba právě naopak, tato společnost pod svou hlavičkou vydává mnohdy velmi kvalitní browser záležitosti, přičemž mezi tímto dlouhým seznamem naleznete i MG-Hokej. Hodnocení 91 % mluví za vše, bezesporu se jedná o to nejlepší, co vám můžeme v sekci webových her nabídnout. MG-Hokej vás totiž dokáže chytnout a nepustit. Budete se těšit na každý zápas,prosedíte dlouhé minuty u vymýšlení strategie, upravováním sestavy, stavbou stadionu a dalších nedílných součástí manažerské práce.


FlashFun

Bumper Ball
Není to úplně tradiční hokej, ale s jednou z nejoblíbenějších her má přece jen něco společného. V Bumper Ball si můžete zahrát zápas buď proti počítači či proti vedle sedícímu kamarádovi. Vaším úkolem je dát více gólů než váš protivník, ovšem není to vůbec jednoduché, protože se po kluzišti pohybujete v malých autíčkách. Rychlé, jednoduché a nesmírně zábavné!

Air Hockey
Nejdřív vás moc nechytne. Vlastně to vypadá dost ulítle. Ale potom... potom, jakmile si ho pořádně vyzkoušíte... už se nebudete moci odtrhnout. Ano, jde o air hockey, tentokráte v jeho flashové verzi. Dovedete Českou republiku k titulu mistrů světa?

 

Seduce Hockey Fan
Na závěr přidáváme jednu lechtivou flashovku, kde se seznámíte s jednou hokejovou fanynkou... netřeba dodávat, že tato hra je nevhodná pro hráče do 18 let.


Autor: Kristýna Nováková

  • Flash - Software spustitelný přímo z prohlížeče přes potřebný flash přehrávač. Není tudíž nutné stažení a nainstalování.
  • freehra - Pod pojem freehra se řadí veškeré hry, které můžete zdarma vyzkoušet, byť třeba s řadou omezení. Do této kategorie tudíž patří jak klasické freewarovky, tak i trial verze, shareware produkty, případně jakékoliv flashové hry, na něž se podobné licence rovněž vztahují.
  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.

pocitadlo