Rozhovor s týmem Faraway Studios

7. 9. 2005 > Magazín > Rozhovor

Před nedávnem byla oznámena zcela nová adventura, jenž si klade za cíl hráče vnořit do děje a prožít hororový zážitek tak, jak se patří. Její ctěné jméno je Untill I´m gone. Zveřejněné screenshoty vypadají velice slibně, tudíž nás také zajímalo, co vše na nás autoři v této ambiciózní adventuře chystají.

Untill I´m gone je adventura, na níž pracuje nějaký ten pátek tým Faraway Studios a z pohledu na doposud uveřejněné screenshoty jistě nenechala jen tak chladným jakéhokoliv adventurně zaměřeného hráče. Zajímá vás, co vše na nás autoři chystají a na co vše se můžeme těšit? Zeptali jsme se přímo jednoho z členů, co nám poví k této hře.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co vás vedlo k vytvoření hororové adventury? Máte nějakou inspiraci?

Nápad na hororovou adventuru i nějaké ty základní kameny příběhu mě napadly už při práci v Planet Studios (ten vytvořil Williama Lockra, neměl ale ani stránky), mohl to být jeden z našich budoucích projektů, ale tým se nakonec rozpadl.Po nějaké době jsme spolu s Yenkeem a Alcadem vytvořili nový tým, a já, jelikož se starám hlavně o scénáře, jsem přišel s návrhem na hororovou adventuru, něco jsem sepsal, ostatním se to líbilo, a tak jsme na tom začali dělat.

Jak je na tom technická stránka hry? Co vás vedlo k využití WME enginu?

K využití WME enginu nás vedla hlavně podpora 3D postav, což dle mého názoru značně ulehčuje vývoj, taky to povětšinou lépe vypadá, prostě je to pohodlnější :-), není mi známo že by to jakýkoli jiný free adventurní engine (např. AGS) zvládal. Proto padla volba na WME.

Po stránce grafické hra vypadá vskutku skvěle, dočkáme se i nějaké interaktivity prostředí?  

Určitě, nebude se jednat o statické lokace, což bývá častým problémem free adventur, prostředí bude "živé".

Můžeš nám to trochu přiblížit?

Snažíme se prostředí přirozeně oživit jak to jen jde, oheň v krbu bude hořet, ve venkovních scénách bude padat sníh, v lesním scénách se dočkáte animací pár lesních zvířátek, každá NPC bude mít také animace, které jsou více méně zbytečné, ale příjemně zpestřují prostředí a hře dodávají pocit přirozenosti.

 

Na vaší domovské stránce se mimo jiné zmiňujete o různých mezihrách. Jak moc budou zasahovat do hry a bude je hráč moci například přeskočit?

Abych řekl pravdu tak jsme asi použili špatný termín, nepůjdu ani tak o nějaké mezihry, jako spíše o logické úkoly, hráč je nebude moci přeskočit.  

Co se týče počtu lokací, hrubé číslo, jenž udává 55, je slušný počet. Kolik jich máte v současné době hotových?

uf to bude tak 15, přesné číslo je těžké určit, protože některé scény se pořád přepracovávají, i když už byly finální, tak jsme se je rozhodly trochu vylepšit, dodat pár modelů, některé přetexturovat, změnit osvětlení atd.  

Zvuky a hudba tvoří nedílnou součást hry. Jak moc je hodláte do hry zakomponovat?

Jak to jen půjde :-). Každá akcička, každý úkon se dočká svého zvuku, nebude chybět ani změna zvuku v závislosti na povrchu na němž se zrovna pohybujete - sníh, dřevo, štěrk atd. Co se týče hudby tak jsem si vědomi, že dokáže atmosféru pořádně zvednout nebo docela degradovat , takže si na ní dáváme velký pozor, dočkáte se několika velice pěkných vlastních skladeb, na kterých dělají zvukaři Faraway Studios, kromě toho také spolupracujeme s kapelou Weget. Hudbu užíváme s rozmyslem, tak aby maximálně podpořila atmosféru.

Hodláte sáhnout ve hře i k dabingu nebo jen k titulkům?

Rozhodně se o dabing pokusíme, ale pokud by měl být vyloženě amatérský, tak ho radši oželíme. V současné době to ale vypadá jak s českým, tak dokonce i s anglickým dabingem velice dobře a nadějně. 

Teď nám pověz něco o sobě. Jaké máš například koníčky mimo tvorbu her?

Jsem Roman Navrátil, je mi 17, chodím na gymnázium, ve Faraway studiu působím jako game designer, grafik a  leader, co se týče ostatních koníčků, tak musím přiznat, že mě už nic jiného, než vývoj her a věci okolo moc nebaví :-). 

Hodláš se tvorbou her zabývat i do budoucna profesionálně, nebo bereš vývojařinu a všechny věci s ní spjaty víceméně jen jako koníček?

Zatím nevím, docela bych se tomu chtěl věnovat i v budoucnu, ale kdo ví, jak se to vyvine.

Díky za rozhovor, přeji hodně úspěchů…

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výrobce: Faraway Studios 

Homepage: www.faraway.ic.cz

Datum vydání: na přelomu roku 2005 a 2006


Autor: David Marák


pocitadlo