Průvodce FreeHry.cz aneb To nejlepší na prázdniny

29. 6. 2010 > Magazín > Téma

Těm štastnějším z nás před několika málo hodinami skončil školní rok a začaly prázdniny. Než se rozutečete do všech koutů světa, nezapomeňte se vydat s naším průvodcem po freeware scéně, abyste si nezapomněli do svého počítače nahrát některou z volně dostupných pecek. Takže, dámy a páni, jsme tu všichni? Vyrážíme!

Dovolte mi jménem cestovní kanceláře FreeHry.cz přivítat vás na cestě po freewarové scéně. Našim cílem bude objevit ty nejlepší kousky, jež se v poslední době na našem portálu objevily, a něco si k nim říci. Snad jen připomeňme, že se chystáme zaplout do všech končin tak, abychom se podívali na všechny druhy titulů. A na co se můžete těšit? Nechte se překvapit!

Průvodcem vám budu já, Vladislav Burian, jeden z nejstarších pardálů naší (vaší) redakce. Cestu podnikneme na našem moderním, kvalitně vybaveném portálu. Reklamace neakceptujeme. Jedinou možností, jak nám sdělit svůj rozdílný názor, je zanechání příspěvku v naší knize pochval a stížností, kterou najdete níže.

Než dorazíme do první cílové destinace, dovolte mi skrze mikrofon pronést pár slov. Je mi totiž jasné, že veliká část z vás bude trávit následující dny července a srpna více či méně u počítače. Neztrácejte čas s pitomostmi, nahotinkami nebo placeným balastem a raději si vyberte z naší nabídky, která obsahuje nejeden výborný kousek, a to zdarma! A na závěr - ať již budete doma, blízko za humny nebo na druhém konci světa, nezapomeňte, že život není jen o sezení u počítače. Takže všeho s mírou.

A koukám, že první zastávka je před námi. Milé osazenstvo, máme tu adventury a další. Zastavujeme ...


P.S.: Ty hnědý podšálky mi okamžitě vracejte. Vy si z toho děláte srandu, ale jestli se ty hnědý podšálky zase poztrácej, tak si pak budete pít z těch bílých rozpálených kelímků. A to se fakt nedá!

 

ADVENTURY

Broken Sword 2.5

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/broken-sword-2-5-freeware-navrat-legendy/

Zde není nad čím váhat. Král je mrtev, ať žije král! Po nových (rozporuplných) dílech série Broken Sword, které nebyly milovníky této klasiky přijaty zrovna kladně, přichází neoficiální freewarový díl označovaný jako 2,5. Zpracování se vrací ke starým kořenům, což předznamenává veliké věci. I hodnocení!

 

Marionette

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/marionette-v-alencine-risi-divu/

Stáváte mladým sochařem Martinem, který se jednoho dne ocitne v tajemném a snovém světě. Tento sen se pro něj však brzy stane noční můrou, což na vlastní kůži můžete pocítit sami. Marionette je několikahodinová záležitost, na kterou ovšem budete vzpomínat daleko, daleko déle. Takže pokud jste milovníky kvalitních adventur a silných herních zážitků, pak není nad čím váhat.

 

AKČNÍ

The Soul of Dracula

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/the-soul-of-dracula-vzpominky-v-novem/

Castlevania je legendou, která si našla masy hráčů po celém světě. Proč si i proto nezahrát zdařilou freeware alternativu jménem The Soul of Dracula? Připravte se na charakteristické švihání bičem, sekání hlav kreaturám a poskakování po možných i nemožných lokacích!

 

Theseus: Return of the Hero

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/theseus-return-of-the-hero-zabijacka-zdarma/

Theseus: Return of the Hero je bezduchá střílečka. Jenže zatraceně dobrá! Vesměs sází na zažité trendy, ale zároveň se nebojí trochu zaexperimentovat. Škoda jen absence příběhu (byť náznaky tam jsou) a nevyužití RPG prvků. Nepřátel je dostatek, nábojů taky – tak na co čekáte?

 

 

ARKÁDY

Teleportower

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/teleportower-kdyz-skakat-nestaci/

Kvalitní skákačky s novým nápadem a výborným zpracováním se neobjevují každý den, proto v tomto případě není nad čím koumat, směle vpřed a pokuste se projít až na konec. V teleportu zdar!

 

 

Ne Touchez Pas IV

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/ne-touchez-pas-iv-tohle-jmeno-si-zapamatujte/

Kvalita tohoto projektu nás zahřála na srdci. Ne Touchez Pas IV. obsahuje skvělou hratelnost, vyváženou obtížnost i délku, širokou variabilitu i kvalitní soundtrack. Tento celek si u nás vydobyl nadmíru vysoké hodnocení! Nevažte se, odvažte se!

 

 

NETRADIČNÍ

Run Jesus Run

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/run-jesus-run-jezisuv-zivot-v-10-sekundach/

I když se na hodnocení (97%) této hry sneslo mnoho rozporuplných reakcí, nemění to nic na tom, že se jedná o naprosto vynikající titul. Ať už budete patřit do skupiny podporujících či hanících naše bodování, určitě si titul zkuste. Prožijte život Ježíše Krista v nesmírně originálním, jedním slovem geniálním titulu. To vše pouze v deseti sekundách!

 

A7titude

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/a7titude-presna-ruka-podminkou/

Titulu A7titude téměř není co vytknout. Asi jediné, co trochu zamrzí, je počet bludišť (kolem 25). I tak ale nabízí tato hra zábavu na dlouhou dobu a navíc 100% znovuhratelnost. Proto neváhejte a tuto výjimečnou gamesu určitě vyzkoušejte. My jsme hodnotily 80%, a vy?

 

 

LOGICKÉ

Arctic quest 2

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/arctic-quest-2-ledova-skladacka/

V těchto horkých letních dnech jistě přijde vhod nějaké osvěžení. My pro vás máme ledově chladnou hříčku Arctic quest 2, která účinkuje přímo dokonale. Přimrazí vás k monitoru na hodně dlouhou dobu.

 

The Treasures Of Montezuma

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/the-treasures-of-montezuma-usporadejme-vylet-do-jiznich-kraju/

Teplé kraje jižní Ameriky čekají jen na vás! Podívejte se tam společně s cestovatelkou Emilkou, který se snaží najít bájný Montezumův poklad. Co myslíte, existuje, nebo je to jen fáma? Nejlepší způsob, jak se to dozvědět, je se tam vypravit! Držíme vám palce.

 

 

Online

4Story

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/4story-prochazka-po-iberianu/

Tento rok se toho na freeware online scéně moc neodehrálo. Ale pokud jste si někdy brousili zuby na nějaké komerční MMO, zde se naskýtá vcelku kvalitní alternativa. Náplň je denní rutina - spása světa před zkázou, vybití stovek nepřátel a tak podobně. Takže vypnout mozek, spustit hru a užívat si hraní.

 

RPG

Iffermoon

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/iffermoon-ohrozeny-druh/

Iffermoon je zajímavá záležitost s příjemnou hratelností, neokoukaným konceptem a i značně experimentálním nádechem. Připravte se na kvanta textů, které podporují probíhající příběh. Ten je velice solidně vyveden, akorát by jeho podání zasluhovalo větší grády. Iffermoon se každopádně v nezávislém světě určitě neztratí.

 

SPORT

Mountainbike Challenge 10

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/mountainbike-challenge-10-to-bude-jiiizda/

Bylo těžké vybrat nejlepší titul od pravidelných zásobovačů freeware scény sportovními hrami - seskupení GreenTube. Nakonec jsme se rozhodli vám připomenout sjezdy na kole, jež se asi nejvíce hodí k aktuálnímu počasí. Pokud však kola nejsou váš šálek kávy, nezapomeňte na Football Challenge či Ski Chellenge od stejných autorů.

 

Ostrich Runners

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/ostrich-runners-pstrosi-na-olympiadu/

Tři, dva, jedna, start! Pštrosí závody plné karambolů, vyskakujících boxerských rukavic a fackujících stromů právě začínají. A když může vyhrát jen ten nejlepší, bude to neskutečná zábava pro všechny! Tyto pštrosy zkrátka musíme doporučit!

 

 

STRATEGIE

Command & Conquer: Tiberian Sun GOLD

>> http://freehry.doupe.cz/recenze/command-conquer-tiberian-sun-gold-legendarni-rts/

Příběh začíná zhruba třicet let po skončení prvního Command & Conquer, v němž GDI (jakési dnešní NATO) v první tibériové válce porazilo teroristickou organizaci Bratrstvo NODu. Bohužel kvůli masivnímu rozšíření tiberia po celé zeměkouli se tato postupně stává neobyvatelnou, což explicitně vedlo k zániku veškerých států a vzniku určité konglomerace pod dohledem GDI. Nespokojenost obyvatel nicméně pochopitelně stoupá a Bratrstvo, které není zcela položené na lopatky, začalo zase vystrkovat růžky z podzemních krytů. A to dosti nevybíravým způsobem. Vážení, začíná druhá tiberiová válka. Tak neváhejte a hrajte tuto kdysi ještě komerční pecku!

 

Dámy a pánové, naše cesta je u konce. Doufám, že se vám náš zájezd líbil. V každém případě nepřestávejte sledovat naše webové stránky, kde vám budeme prezentovat ty nejlepší volně šířitelné hry i během prázdnin! Peníze nevracíme, takže teď už vám jen můžeme popřát pěkné ztrávení prázdnin (nejen) u počítače.  

 

To Vám přeje redakce serveru FreeHry.cz


Autor: Vladislav Burian

  • freehra - Pod pojem freehra se řadí veškeré hry, které můžete zdarma vyzkoušet, byť třeba s řadou omezení. Do této kategorie tudíž patří jak klasické freewarovky, tak i trial verze, shareware produkty, případně jakékoliv flashové hry, na něž se podobné licence rovněž vztahují.
  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
  • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
  • RTS - Real Time Strategy - Strategie v reálném čase.

pocitadlo