Kreveta.net - kreativní "krevety"

29. 3. 2010 > Magazín > Téma

Zrození nového serveru sdružujícího nezávislé tvůrce je vždycky událost. Někdy se to povede a jindy projekt zcela zapadne mezi již zažitou konkurencí. Jak to asi dopadne v případě Krevety?

Možná si právě říkáte, že zakládat další takový server je zbytečné, přece jen už tady nějakou dobu fungují zažité České hry a Velkej Chytrák, které zná každý, kdo někdy pocítil neodolatelnou touhou tvořit hry. Proč tedy zakládat ještě něco dalšího? Odpověď na tuto otázku naleznete v dalších odstavcích. Tak pojďme na to!

Kreveta je zkrátka otevřena všem kreativním lidem nezávisle na tom, v jakém odvětví tvoří

Za zrodem projektu stojí skupina tvůrců sdružující se kolem zmíněného Velkýho Chytráka – ostatně jména jako Josef „PepiCzech“ Bělěhrádek, Jindřich „Likandro“ Pavlásek nebo třeba Jakub „banane4joy“  Muřín vám jistě nejsou neznámá. Nemusíte však nutně být vývojářem her, pokud do prohlížeče zadáte adresu kreveta.net, můžete si být jisti, že bez odezvy nezůstanou ani vaše obrázky (ať už kreslené, pixelartové nebo kterékoli jiné), hudba či texty. Kreveta je zkrátka otevřena všem kreativním lidem nezávisle na tom, v jakém odvětví tvoří (i když hry mají pochopitelně navrch).

Kromě diskusního fóra, kde můžete prezentovat svá díla, okomentovat práce ostatních, poradit se anebo jen tak poklábosit, na vás čekají i různé články z klávesnice zasvěcených autorů. Už teď si například můžete přečíst návod, jak v Game Makeru udělat online skóre, dva díly seriálu o Gamedesignu a mnohé další. Zapomenout ale nesmím ani na sekci Rozhovory, kde se čas od času ocitne pod palbou otázek někdo z řady lidí pohybujících se na nezávislé scéně.

Kapitolou sama o sobě jsou soutěže, které se také nezaobírají jen jedním odvětvím, v únoru se například konala víkendová rychlosoutěž o vytvoření nejlepšího vtipného obrázku, kdežto na poslední víkend v březnu je plánována rychlosoutěž  o nejlepší hru. A pozor, ceny jsou v tomto případě mnohdy velmi lákavé! Samozřejmě nesmí chybět odměna v podobě krevet, což je virtuální měna na serveru, nějaké (dočasné) tituly vítězům na fórum a případně také nějaká krabicová verze počítačové hry.

Přestože server funguje teprve od poloviny března, už teď si stihl vytvořit poměrně solidní komunitu, která je jistě skvělý základ pro budování. Pokud jste tedy ještě s Krevetou neměli tu čest, určitě se tam běžte podívat!


Autor: Kristýna Nováková


pocitadlo