Exkluzivně: Pacin: Nermessova Pomsta

17. 7. 2008 > Magazín > Preview

PacIn: Nermessova Pomsta prošel za dobu svého vývoje řadou změn, které utvořily z malého projektu takřka velkolepé dílo, jehož ambice nyní sahají snad až k nebesům. Zcela exkluzivně vám přinášíme nové střípky, které nebyly v historii vývoje doposud uveřejněny.

PacIn: Nermessova Pomsta je vyvíjen už od roku 2003 českým týmem FiolaSoft, který se na české herní scéně pohybuje bezmála již šest let a stojí za zrodem mnoha výtečných her, kupříkladu SnowRace 2006, Device of Divinity a podobně. Tato arkáda s prvky adventury se postupně vyvíjela stejně jako každá jiná. Od malého projektu, jenž byl zpočátku koncipován jako minihra se hra rozrostla do obřích rozměrů a projekt se po všech stránkách rozšiřoval, potažmo vylepšoval. Hra prošla za dobu svého vývoje opravdu dlouhou etapou a z tohoto důvodu jsem se rozhodl učinit sumarizaci neboli celkové shrnutí projektu.


 


Příběh se točí okolo malého Pacina, kterému hrozí velké nebezpečí. Zvítězí dobro nad zlem, nebo zlý Nermessis ovládne zemi? To se dozvíme již brzy….

Prožijte napínavý příběh v epizodě Nermessova Pomsta - chytlavá hratelnost, zářivé efekty, lehce nabitý příběh, pohádkové prostředí zasazené do kvalitní PixelArt grafiky a mnoho dalšího vás čeká. A jak začíná příběh pomsty?

Kdysi dávno žil byl jeden malý PacIn se jménem Luzir. Tento PacIn byl ovšem výjimečný - dostával totiž sny, které nikomu nedávaly smysl. Sny potom vyprávěl, ale nikdo z vesnice ho nebral vážně. Jednoho dne do země PacInů přišel zlý Nermessis. Pomocí svého posla Diega vyjednával s Králem a hrozil PacInům válkou. Král, protože chtěl klid a mír - na vše přistoupil. Nermessis a Diego byli ale chytří. Proto každý půlrok zvyšovali dávku úrody, kterou Král musel odevzdávat. Král ovšem jednou nabídku již odmítne a zajistí tak válku mezi temnotou a vesnicí.

Po takové náhlé změně, Diego přichází do vesnice a zajme celou vesnici, kterou následně odnáší do temnoty. Jediný Luzir zůstane mrazícím kouzlem nedotčen a získává možnost utéct anebo zachránit celou vesnici. Rozhodne se pro druhou možnost a netušíc, že pro něj začíná tak veliká cesta za dobrodružstvím se vydává na pomoc vesnici...


Krušné začátky Pacina …

Začátky vývoje PacIna byly opravdu krušné. Původně se hra jmenovala PacMan Adventures a byl to čistě Fiolův počin s pěticí krátkých levelů.Tým FiolaSoft se věnuje tvorbě freeware her, webů a také internetových multimediálních projektů od roku 2002. Tým se snaží nejen o velice zajímavé tituly, ale zároveň myslí na nejvyšší kvalitu herního zážitku či prezentace. Hra nebyla nikde prezentována a byla zamýšlena jen a pouze pro své vlastní účely. Ve hře šlo v podstatě o to, procházet úrovněmi a zachránit malého Lvíčka, který byl unesen. O rok později byl stvořen scénář pro budoucího Pacina. Jako základ posloužila výše uvedená hra, přičemž vznikl zcela nový projekt na motivy PacMana s prvky adventury, základními RPG vlastnostmi a okořeněný o akčně-logické prvky.

 

Na Pacinovi se začalo aktivně pracovat až po roční pauze, a to v roce 2005. Přišel totiž nový grafik a Fiolasoft se jako celek začal ubírat novým směrem. Postupem času se k němu přidali i další členové, v nynější době současní členové týmu FiolaSoft. Vývoj začínal, byť pomalým tempem pozvolna nabírat na obrátkách. Tento rok by mělo toto vskutku dlouhé období po toliko úmorné práci, po kterou byl PacIn připravován definitivně skončit.

 

 

 

Postavy, postavy, postavičky…

V příběhu hrají velkou roli jednotlivé postavy. Seznamte se s nimi blíže a zjistěte o nich co nejvíce. Kdo koho dabuje? Jaké jsou typické znaky pro dotyčnou postavu a co můžete od každé nich čekat? To vše se dozvíte v následujícím výčtu…

Luzir

Luzir je hlavní hrdina celé hry. Je to on, kdo se naučí čarovat a pozorovat svou sílu. Je to také on, kdo se vypraví zachránit vesnici do temnoty. Je to však PacIn příliš důvěřivý a proto ho hodně stvoření již za celý jeho život zklamalo.

Ačkoliv se uzavírá do sebe, protože mu nikdo nevěří jeho sny – tento fakt přijímá a bojuje s představou, že to vše jednoho dne vyjde najevo a všichni se mu omluví.

 

 

Luzir se dokáže naučit tato kouzla: Speciální schopnost Luzira je:
Magická střela Zuřivost
Rázová vlna
Totální síť

 


Smílka

Smílka se stala Luzirovou sudičkou při jeho narození. Ačkoliv se nikdy v životě neviděli a potkali se až při řešení společného problému – pomůže mu na cestě za nebezpečími a také Luzirovi bude ukazovat správný směr.

Smílka je typicky dobrotivá víla – avšak mnohdy ukvapená. Je ovšem velice moudrá a proto jí lze považovat za chodící encyklopedii. Hodná však bývá jen na někoho.Smílka se dokáže naučit tato kouzla: Speciální schopnost Smílky je:
Odstřel Přeměna
Přidej život
Zavři bránu


Monty

Monty je samotář a dá se říci i veliký srab. Právě proto žije mimo vesnici PacInů a tak je jedním z přeživších PacInů, které by mu mohli na cestě za záchranou vesnice pomoci. Má velmi bystrý zrak a proto se přidává v příběhu k Luzirovi a Smílce

Chce snimi najít nejen Bránu temnoty, ale také jim chce pomoci svým umem zmapovat oblast po které půjdou a ujistit je, že jdou správně.

 

Monty se dokáže naučit tato kouzla: Speciální schopnost Montyho je:
Magický šíp Zmapování oblasti
Rázová vlna
Zuřivost


Král Dyasty

Dyasty je ze začátku hodný a velmi důvěřivý král. Stará se o svou zemi vlídně, avšak jeho úmysly rázně ovlivní příchod Nermessise a jeho posluhovače Diega. Nechává tak na pospas celou vesnici a neodevzdá požadovanou úrodu.

Tím rozpoutá válku mezi temnotou a zdejším světem. Je to on, kdo přivedl celou vesnici do nebezpečí. Odevzdal na pospas celou vesnici do temnoty.Dyasty se dokáže naučit tato kouzla:
Speciální schopnost Dyastyho je:
Freezee Není známa
Pokryj neznámo
Světlo


Diego

Diego je normální PacIn, který se přidal k temnotě a Nermessisovi. Ovládá temná kouzla, která účinně působí na normální PacIny. Je to velký sobec a typický příznivec všeho zlého a nečestného na celém světě.

Diego je v podstatě nejpodlejší a nejpodlézavější PacIn, který se kdy narodil. Jakmile zajme s pomocí Nermessise vesnici - okamžitě se vydává vládnout všem Daemonům.Diego se dokáže naučit tato kouzla: Speciální schopnost Diega je:
Zmraz nepřítele Zuřivost
Odsun temnot
Pekelná průrva

 


Nermessis

Nermessis je představitel toho nejvyššího zla a temna na zemi. Jeho cílem je ovládnout celý svět a nebere si přitom servítky. Je to právě on, který hraje v celém příběhu velmi významnou roli. Zajme celou vesnici a následně ji také odvede do temnoty.

V temnotě musí vesnice sloužit dokud nezemře poslední PacIn. Nermessis je nejsilnější bytostí v rámci temnoty a proto není na první pohled možnosti jej porazit.

 

 

 

Nermessis se dokáže naučit tato kouzla: Speciální schopnost Nermessise je:

Zatemnění Ovládni temnotu

Blesky temnoty

Otevření Brány temnoty

 

Hra je nyní ve stádiu vývoje, kdy se autoři snaží vyřešit kompatibilitu hry s Windows Vista, přičemž tento faktor ovlivňuje z velké části samotné vydání hry. Nutno podotknout, že se musí přeprogramovat spousty věcí, které na starších Windows fungovali bez sebemenších problémů, ale bohužel na Windows Vista ne.

Tento problém by se měl vyřešit do několika týdnů či měsíců. Poté se bude následovat dabing. Dabing a klíčování dabingu do hry zabere taky nějaký ten čas, přičemž autoři nedokáží odhadnout kolik přesně. Následně bude vyhlášen neveřejný betatest. Několik týdnů na to, bude veřejný betatest - časově omezen a počtem také.


Minulý rok čelil web FiolaSoftu sérii útokům! Bylo odcizeno několik dat včetně Pacina!

Série útoků postihla v minulém roce web vývojářského týmu FiolaSoft. Doposud neznámý pachatel se několikrát pokusil napadnout zmíněný web a z administrace smazat všechna data, což se mu zčásti bohužel i povedlo. Bylo smazáno přes osmdesát článků z blogu, což byla podle Fioly největší ztráta, kterou web kdy prodělal. Nakonec, za pomoci hostovacího Flywebu, byla databáze úspěšně obnovena a stránky týmu jsou byly zdárně obnoveny.

Jak jistě mnozí z vás ví, datum vydání je stanoveno na tento rok, čili rok 2008. Nicméně přesné datum bohužel neznáme, ale podle všeho by se mělo jednat o konec tohoto roku. Vývojáři momentálně pracují na PacInovi každý den , aby se vyhnuli dalším odkladům.

PacIn: Nermessova Pomsta je bez jakýchkoliv pochyb jeden z nejsledovanějších freeware projektů vůbec. Mnoho příznivců této na pohled výtečné arkády sleduje dění okolo hry bez ustání a už netrpělivě čekají na samotné vydání, stejně jako celá redakce FreeHer.


Co můžeme od pohádkové fantasy hry Pacin očekávat:

- Přes 90 levelů nabitého dobrodružného příběhu
- Více než 10 miniher, jenž svými řešeními překvapí
- Několik módů: Pacman, Adventure a Logický žánr v jednom!
- Kompletní český dabing
- Kvalitní hudbu vlastní tvorby
- Vhodné pro děti i dospělé (od 7 let)

  

  • + 90 levelů
  • + 10 miniher10 miniher
  • + český dabing
  • - Infarktu z čekání...


Autor: David Chodura

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
  • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.

pocitadlo