Battlefield Play4Free

20. 1. 2020 > Magazín > Preview

Co EA chystá pro na první polovinu letošního roku? Battlefield zdarma a pro všechny!

Free To Play  je obchodní model, který začíná využívat čím dál tím více vývojářů. Celý systém je ve své podstatě velmi jednoduchý – hru si můžete zdarma stáhnout a bezplatně hrát, ovšem v tom případě si musíte zvyknout na omezení v podobě horšího vybavení, či nižší maximálně dosažitelné úrovně. To nejlepší získáte, až když přistoupíte na mikroplatby, které vám odemknou bonusové možnosti. Tvůrci tak sázejí na to, že hráče nalákají bezplatnou verzí natolik, že pocítí neodolatelné nutkání obětovat těch několik desítek dolarů, aby mohli kosit orky s tím mytickým mečem, či se mohl prohánět zbrusu novým Lamborghini.

 

U Američanů například nechybí evergreeny v podobě M16A2 a M1A2 Abrams, zatímco ruská strana si potrpí na AK-47 nebo T-90


Momentálně na tomto systému běží například ještě donedávna komerční Lord of the Rings Online, Need for Speed: World Online, Pirates of the Burning Sea, Dungeon & Dragoons, Battlefield Heroes a mnoho dalších. Mimo jiné o přechodu na F2P uvažoval i Blizzard se svým World of Warcraft, nicméně to je zatím jen hudba budoucnosti. Teď je důležitá přítomnost, která přináší další známé jméno – Battlefield, tentokrát s přídomkem Free4Play.

Nový titul od švédských DICE vás zavede na Blízký Východ, kde však vašimi nepřáteli nebudou tamní teroristické organizace, jak by se mohlo zdát. Napětí mezi Američany a Rusy naplno vyvrcholilo, což vedlo v tento ozbrojený konflikt. Kromě typických věcí jako je vlajka, jazyk a ideologie se příslušníci obou armád liší ve vybavení. U Američanů například nechybí evergreeny v podobě M16A2 a M1A2 Abrams, zatímco ruská strana si potrpí na AK-47 nebo T-90. Jednotlivé části vybavení (ať už jde o zbraně, uniformy, batohy či přilby)si budete moci kupovat za kredity získané v boji. A jako v každé Free4Play hře, i tady bude to nejlepší k dispozici jen platícím hráčům.

 

Ovládací prvky, vozidla a levedesign pochází z Battlefieldu 2, zbraně, frakce a třídy zase z Battlefield: Bad Company 2 a obchodní model z Battlefied Heroes


Do bitevní vřavy se můžete vydat v roli jednoho ze čtyř vojáků různých tříd. Útočná jednotka (Assault) reprezentuje klasického vojáka, který navíc může ostatním dodávat munici, zdravotník (Medic) zase léčí sebe i ostatní hráče, Inženýr (Engineer) je schopný opravovat zničená vozidla a konečně odstřelovač, jehož úkol je snad každému jasný. Každá ze tříd je nějak specifická a hodí se pro jiný styl hraní, proto byste si měli rozmyslet, kterou si vybere, abyste později nemuseli vytvářet novou postavu.


Grafika sice běží na enginu z Battlefield 2 a je tedy již pět let stará, nicméně rozhodně byste si proto neměli zavazovat oči šátkem. Naopak, čeká vás skvělý vizuální zážitek s množstvím efektů. Obdobně je na tom hudební i zvukový doprovod.

Battlefield Play4Free patří k nejočekávanějším titulům letošního roku. Světlo světa by měl spatřit již na jaře, takže buďte ve střehu!

  • + Hutná atmosféra
  • + Propracované mapy
  • + Solidní grafika
  • + Upgrady postavy & Nákup vybavení
  • -


Autor: Kristýna Nováková


pocitadlo