Funkce pro registrované

10. 4. 2008 > Magazín > Ostatní

Jistě se ptáte, proč se registrovat? Získám tím něco? Odpověď je však nasnadě – každopádně! Všechny nové funkce jsme se rozhodli popsat v následujícím článku. Takže? Čtěte dále!


Co jsou funkce pro registrované? A proč se registrovat?

 

V kostce:
- Registrace je zdarma a nezabere více jak minutu
- Dostanete možnost poupravit si vzhled FreeHer podle vlastních představ
- Zviditelnění v diskuzích podle patřičných hodností
- Získáváni bodů, možnost postupovat na nové hodnosti
- Možnost přidávat si do oblíbených položek vybrané hry
- Možnost poslat hru svým přátelům
- V profilu znázorněné vaše poslední příspěvky
- Možnost poupravovat si osobní údaje
- Možnost nahrát si do profilu fotku
- Není třeba se při každé návštěvě znovu přihlašovat – přihlášení je aktivní 2 dny


Proč se neregistrovat?
„Nechce se mi...“. Registrace na serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz (bráno jako celek, dále jen FreeHry) není povinností. Nebudete ošizeni o žádnou hru nebo článek. Stejně tak vám nebude omezena rychlost stahování her. Budete však v ústraní komunity, nebudete si moci poupravit vzhled webu podle vlastních představ. V diskuzích se vaše příspěvky nezvýrazní a nepoukáží na jednotlivé dosažené hodnosti. Stejně tak budete muset vždy otrocky vyhledávat všechny svoje oblíbené hry bez možnosti jejich trvalého uložení do vlastního adresáře na FreeHrách a přijdete o řadu dalších zajímavých novinek.

Proč se registrovat?

Je to zdarma a nezabere vám to více jak jednu minutu! Funkce pro registrované jsou navrženy tak, aby odpovídaly požadavkům jednotlivým čtenářům a po všech směrech zpříjemnily brouzdání po našem herním webu. Jen díky nim si lze prakticky podle svých přáních navolit vzhled titulní stránky FreeHer – nadefinovat počet zobrazených her, podobu magazínů, nostalgického vzpomínání a v neposlední řadě schovat či zobrazit jednotlivé rubriky.

Po registraci zároveň dostane každý čtenář k dispozici svůj vlastní účet, na jehož konto se postupem času budou spřádat body. Jaký je ale jejich význam? Hodláme podpořit hráčskou základnu, která se na FreeHrách neustále rozšiřuje. Chceme v diskuzích zviditelnit pravidelné čtenáře, a to formou rozmanitých hodností! Počínaje New Playerem, přes Impressive, Perfect, Excellent a konče Humilating.

Jak se ale k bodům dostat?
Za každý příspěvek v diskuzích na FreeHrách bude na vaše konto přičten jeden bod (v případě jeho smazání bude odečten). A stejně tak na konci každého roku (nebo při jiné příležitosti) všem zaregistrovaným uživatelům přičteme rovněž určitou sumu bodů. Nutno ale dodat, že za pomoci nového systému se zvětšují kontroly diskuzí a v případě hrubého porušení pravidel (spamování a podobně) může být účet daného hráče i zablokován.

S funkcemi pro registrované jsou i těsně spjaté diskuze. Poupravili jsme jejich vzhled tak, aby vyhovoval barevnému rozlišení jednotlivých hodností. A i nadále si samozřejmě můžete nahrát fotku do profilu, poupravit identifikační údaje a podobně.

A další funkce...?

Do profilu každého čtenáře jsme mimo jiné vgenerovali dvě užitečné utility. Do položek oblíbených her si můžete zařadit libovolný počet vybraných titulů – pakliže nějaký máte, stačí si ho po rozkliknutí přidat mezi oblíbené, čím odpadá nepříjemné znovuvyhledávání po celém serveru. A v neposlední řadě budete mít vždy na očích vaše poslední příspěvky v diskuzích. Díky nim se dostanete rychleji k dané hře a rychleji budete moci reagovat na případné dotazy. Obě dvě zmíněné funkce jsou nicméně v dnešní době spíše standardem. Ale příjemným standardem, proto jsme je vgenerovali rovněž na FreeHry.

Musím se při každé návštěvě FreeHer znovu přihlašovat?
Nemusíte! Pokud se z účtu neodhlásíte, zůstává aktivní celé dva dny od doby poslední aktivity. Chceme tímto krokem zajistit pohodlnost pro naše čtenáře – vždyť kdo z nás se kdy rád přihlašoval na nějaký server, třeba i při sebekratší návštěvě? Nutno ale nicméně dodat, že pokud se přihlašujete z veřejně přístupných míst (škola, internetová kavárna a podobně), po ukončení návštěvy FreeHer doporučujeme využít tlačítka „Exit“ v levé horní části obrazovky. Tímto zamezíte možnému zneužití vašeho profilu. Pouhé zavření prohlížeče vás pochopitelně neodhlásí!

Je to všechno?
Není! Dalo nám velkou práci modifikovat server tak, aby vyhovoval všem standardům a plně korespondoval s funkcemi pro registrované. Průběhem tohoto roku proto budeme služby pro registrované nadále rozšiřovat – přibudou nové grafické prvky, jimiž si půjde poupravit vzhled nejen titulní stránky FreeHer (!). Stejně tak připravujeme další nové funkce a... je toho zkrátka hodně.

 


Autor: David Marák

  • Flash - Software spustitelný přímo z prohlížeče přes potřebný flash přehrávač. Není tudíž nutné stažení a nainstalování.
  • freehra - Pod pojem freehra se řadí veškeré hry, které můžete zdarma vyzkoušet, byť třeba s řadou omezení. Do této kategorie tudíž patří jak klasické freewarovky, tak i trial verze, shareware produkty, případně jakékoliv flashové hry, na něž se podobné licence rovněž vztahují.

pocitadlo